asics nimbus lite

Lekki i elastyczny Asics Nimbus Lite 2

Oto NIMBUS Lite 2. Lekki, elastyczny poduszkowiec – pierwsze wrażenia.

Od lat słyszę Asics NIMBUS jest dla ciężkich biegaczy, którzy potrzebują max komfortu i stabilności. A co z biegaczami, którzy potrzebują buta na długie wybiegania, ale niekoniecznie czołgu i nie ważą 85 kg lub więcej? 

To już druga edycja Nimbusa Lite 2. Powiedzmy sobie szczerze – pierwsza edycja nie powalała na kolana ani wyglądem ani niczym szczególnym. Po prostu zwykły but. Jeżeli chodzi o Nimbusa Lite 2, to widać przełom w wykonaniu, wyglądzie i odczuciach podczas biegania. Projektanci z Kobe stanęli na wysokości zadania.

Pierwszy kontakt z Lite 2 to lekkość i bardzo duża amortyzacja. Cholewka bardzo elastyczna i bardzo przewiewna, miękki zapiętek, który idealnie dopasowuje się do pięty, nigdzie nie uwiera i jest bardzo elastyczny. Podczas treningu pianka FlyteFoam dobrze tłumi uderzenia o podłoże. Jest bardzo sprężysta, ale brakuje jej troszkę więcej wybicia. To but, który nie został stworzony do bicia rekordów. On został stworzony do komfortowego przemieszczania się, na długie wybiegania, ale jego podeszwa mogłaby być bardziej sprężysta. Gruba podeszwa dobrze chroni stopy przed drobnymi kamykami i patykami. Ogólnie amortyzacja stoi na wysokim poziomie, bez zbędnego obciążania stopy na treningu. Jego wysunięta do tyłu podeszwa, która jest szersza niż standardowe gwarantuje stabilność. To na co zwróciłem uwagę podczas treningu, to pełna elastyczność buta w każdych warunkach przód/tył oraz na boki. But pracuje ze stopą idealnie. Nie mamy wrażenia uciekania stopy ani zsuwania się z podeszwy. Na plus jest przewiewność cholewki chociaż w zimowych warunkach stopa szybko marznie i trzeba zakładać dość grube skarpetki. W lato za to będzie idealnie i komfortowo. Do wszystkich tych och i ach nad Nimbusem znalazłem jeden minus. Bieżnik, a bardziej ilość i jakość gumy AHAR.

Bieżnik nie jest tak agresywny jak byśmy tego oczekiwali, na śliskim i mokrym podłożu powoduje ślizganie się stopy. Lepkość gumy też pozostawia dużo do życzenia. Bieganie po parku w zimę gdzie ścieżki są dość dobrze odśnieżone czasami powodowało uciekanie nogi na zewnątrz. Tam gdzie było posypane piaskiem bieżnik trzymał się fantastycznie. Ogólne pierwsze wrażenia z biegania w Asics NIMBUS Lite 2 są bardzo pozytywne. Lekki, komfortowy i bardzo elastyczny but. Widać zarówno po kolorystyce, “dizajnie” i tworzeniu nowych serii butów, że Asics wreszcie podąża za trendami. Na test długodystansowy trzeba jeszcze poczekać.

Waga: 285 g ( 10 US)

Drop: 8mm

Przeznaczenie: asfalt, długie wybiegania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *