F4DFWD_INNOVATION_FW21_CH.1_BEAUTY_PRODUCT_FY3963_001

adidas 4DFWD technologi która przesuwa cię do przodu

Zawsze podążaj do przodu, adidas 4DFWD

Kiedy cztery lata temu adidas wypuścił swojego pierwszego buta z podeszwą wykonaną z drukarki 3D każdy pukał się w głowę. Przecież to nie ma najmniejszego sensu, po co robić coś takiego skoro mamy coraz bardziej miękkie pianki oraz zaraz wejdą płytki karbonowe które wystrzelą w świat potencjalnych klientów.

Pierwsze buty  3D były ciężkie a ich elastyczność materiału w podeszwie powiedzmy sobie szczerze pozostawiała wiele do życzenia. Były to produkty, które pokazywały możliwość rozwoju i trend w którym buty mogą podążać w przyszłości. Po co tworzyć takie buty zapytacie?, a no po to żeby stworzyć buta idealnego, dopasowującego się do każdego biegacza i przesunąć go do przodu.

Siatka z milionem możliwości 

Marka adidas stworzyła buta 4DFWD, który w swojej konstrukcji podeszwy środkowej ma strukturę siatki, swoim kształtem przypomina kokardkę. Wyprodukowana z materiału, składającego się w 39% z biomasy, podeszwa środkowa stanowi 1 z 5 milionów możliwych wariantów konfiguracji pojedynczych komórek FWD CELL o charakterystycznym kształcie, przypominającym kokardę, zaprojektowanych tak, aby przekładać pionowy nacisk na poziomy ruch do przodu.

Dzięki takiemu zabiegowi i konstrukcji buta jesteśmy przesuwani delikatnie do przodu co przekłada się na lepszą ekonomię biegu. 

Przewiewność i dopasowanie na każdym kroku. 

Cholewka została wykonana w technologii PRIMEKNIT+ co w połączeniu z podeszwą 4DFWD daje idealne dopasowanie do stopy. Wykonana została z  poliestru, który pochodzi z odzysku. Cholewka jest bardzo miękka w dotyku co daje pełen komfort użytkowania buta. Dodatkowo długi miękki zapiętek nie ogranicza pracy Achillesa a w połączeniu z dwoma wewnętrznymi poduszeczkami dobrze trzyma piętę.

Dane techniczne 

  • podeszwa środkowa 4DFWD ( kształt kokardki )
  • Skarpetkowa bezszwowa cholewka PRIMEKNIT +
  • Waga 345g dla rozm 44 
  • Drop 11,3 mm

Premiera 15 maja 2021

Tags: No tags

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *