FullSizeRender 13-kopia

Bananowe bieganie

Czikita czyli bananowe bieganie 

Bardzo lubię limitowane edycje butów biegowych. Są one dość często bardzo odjechane w swoim wyglądzie, a dzięki temu bardzo przyciągają wzrok innych biegaczy i nie tylko. 

Jednym z takich butów jest właśnie wchodzący do sprzedaży Launch 8 od marki Brooks w edycji BANANAS. 

Dojrzały banan. 

Cały but jest w iście bananowym stylu, począwszy od cholewki po podeszwę. Nawet wyściółka wewnątrz cholewki jest brązowa, a zapiętek ma końcówkę z bananem. Jak na dobrego banana przystało jest zapakowany w eko karton i to nie byle jaki, bo bananowożółto-niebieski. A całość dopełnia zestaw naklejek z bananem. 

Nie przejedziesz się jak na skórce od banana. 

Jak na każdego banana ten też musi być dojrzały. Launch 8 jest naprawdę dojrzałym i sprawdzonym butem. Jest kombinacją buta treningowego z lekkim zacięciem startowym. 

Jest lekki, z dość dobrą amortyzacją i co najważniejsze – jest stabilny. Posiada bardzo dobrą gumę na podeszwie, dzięki której nie przejedziemy się jak na skórce od banana. Przednia część podeszwy jest bardzo szeroka, dzięki czemu nasze przodostopie jest stabilne, a dzięki takiemu zabiegowi możemy dobrze się wybić. Trzymanie się podeszwy na większości nawierzchni będzie dobre, a nawet bym powiedział bardzo dobre, dzięki poprzecznym dużym lamelkom i drobnym nacięciom. 

Jedz dużo bananów – nie będziesz miał skurczy. 

Launch w swojej lekkiej budowie buta treningowo-startowego nie obciąża nam zbytnio łydek. Mamy tu 8 mm drop, który jest idealny dla większości biegaczy. Nie powoduje urazów łydki i Achillesa, a zarazem delikatnie wymusza bieganie ze śródstopia bądź całej stopy. 

Waga buta to 254 g dla rozmiaru 10 US,  co też nie stwarza zbyt dużych obciążeń. Brooks Launch 8  jest czymś pomiędzy Nike Pegasus 38 a adidas Boston 9. 

Jeżeli chodzi o cholewkę to mamy dobrą mięsistą skórę czyli dwuwarstwowy mesh, który nie powoduje obtarć, a jednocześnie jest też dość przewiewny.

Czas na podsumowanie dostawy bananów. 

Są świeże, dobrze wyglądają i biegacze je uwielbiają. Jak biegasz to zawsze masz banana na twarzy, a w tym przypadku nie tylko, bo możesz mieć go również i na nogach. 

Launch 8 jest bardzo dobrze dopracowanym, uniwersalnym butem. Swoją charakterystyką nadaje się zarówno do codziennych wybiegań jak i szybszych jednostek treningowych. Dzięki swojej konstrukcji jest pewny i stabilny na każdym podłożu, a dzięki oryginalnej BANANOWEJ edycji przyciąga wzrok każdego.

Ja osobiście biorę tę kiść bananów w ciemno. 

+ lekki 254 g

+ dynamiczny 

+ dobrze wyglądający banan 

+ uniwersalny, bo zjesz go wszędzie

+ cena czyni cuda – 449,99 zł

+ przyczepność – nie poślizgniesz się jak na skórce 

– Mała dostępność (edycja limitowana)

– Średnia żywotność – 800 km i się zepsuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *