IMG_7681

ASICS World Ekiden 2020 wirtualna sztafeta świata

ASICS World Ekiden 2020 czyli międzynarodowa wirtualna sztafeta w czasie covid

W dniach 11-22 listopada obyła się wirtualna sztafeta Asics World Ekiden. 

W obecnej sytuacji jakiej się znajdujemy czyli pandemii covid 19 wszyscy biegacze narzekają na brak startów, zawodów i współzawodnictwa. To się przekłada na brak motywacji, a co za tym idzie na brak regularnego trenowania. No powiedzmy sobie wprost, większość z nas cofa się w rozwoju biegowym a przynajmniej nie trenuje tak jak w zeszłym roku. 

Tu przychodzi nam z pomocą Asics, który stworzył wirtualną sztafetę. Nie taką małą tylko globalną gdzie teamy sztafetowe mogą rywalizować na poziomie światowym. 

„ ASICS World Ekiden 2020 jest wyjątkowym wydarzeniem w wyjątkowych okolicznościach związanych z pandemią. Wiemy, że ludziom brakuje motywacji, a sportowe więzi zostały wystawione na ciężką próbę. Dajemy im zatem możliwość trenowania i współzawodnictwa w realizacji wspólnego celu – mówi Yasuhito Hirota, prezes firmy ASICS.”

W skład sztafety wchodziło 6 osób. Każdy zawodnik miał przypisany swój dystans, który musiał pobiec. W moim składzie kapitanem była Paulina Kaczyńska, a reszta składu to Biegowy Wariat, Dawid Waśniewski, Hanna Nejfeld, Artur Łukianow oraz Julian Majchrzak (Julian Ogień).

Mój START 

Była to naprawdę fajna zabawa. Do swojej piątki przygotowywałem się tak samo jak do zawodów, co podnosiło adrenalinę i podsycało emocje. Każdy dzień to było odliczanie i układanie planu treningowego pod start. Moje 5 km było takim przepaleniem płuc. 

Czas jaki uzyskałem na odmierzonej trasie to 18:53, ale niestety GPS w lesie jak wiemy szwankuje i brakowało 200m więc musiałem dokręcić. Finalnie dało to czas 19:51. 

Czas jest mniej ważny, ale za to zabawa była przednia. Chociaż zmusić się do maksymalnego wysiłku bez bezpośredniej rywalizacji jest naprawdę ciężko. Nie masz kogo gonić ani przed kim uciekać. Jest to bardzo dobry trening dla ciała i głowy. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem wziąć udział w takim fantastycznym projekcie 🙂

SBRT EKIDEN – team na medal 

Dodatkowo zmobilizowałem do startu nasze SBRT Warszawa, które się fantastycznie  bawiło i miało możliwość rywalizacji pomiędzy sobą, a dodatkowo mogli sprawdzić swoją formę w czasie Covid-19. Dzięki temu mamy obraz formy na nowy sezon 2021.Jest 15 Listopada, słoneczny niedzielny poranek, zbiórka zawodników w lasku Młocińskim o 9:00 rano. Oczywiście wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego. Trasa odmierzona co do metra (trasa warszawskiego City Trail). Wszyscy w lekkim napięciu oczekujący na sygnał do startu. Dwie sztafety SBRT i ja biegnący swoje 5km do sztafety Asics Polska. Do biegu gotowi START!

Każdy biegnie po swoje w samotności. Każdy w walce z samym sobą o jak najlepszy czas. Nie można było przecież zawieść reszty zespołu. Wszyscy zawodnicy dali z siebie 120%. I to jest piękne! Pomimo braku oficjalnych zawodów każdy z nas wiedział ze jest małym puzzelkiem dużej układanki. A zwieńczeniem całej wirtualnej imprezy było czekoladowe ciasto i wspaniała atmosfera na mecie………

Stworzenie takich wirtualnych zawodów ma sens pod warunkiem, że jest to sztafeta i grupa osób która razem trenuje i potrafi razem się wspierać. 

Tags: No tags

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *