IMG_2477

Niezwyciężony Nike

Niezwyciężony 

Nike od dwóch lat tworzy linię produktów tak zwanych BEZPIECZNYCH, które będą minimalizować ryzyko powstawania kontuzji, posiadają dużą amortyzacją oraz są komfortowe. Bieganie ma być maksymalną przyjemnością. W tym zestawieniu mamy  Infinity, Infinity 2 i Milera, a obecnie dołącza do tego zestawu Invincable.  Invincable czyli niezwyciężony, ale tym razem ma zastosowaną inną piankę ZoomX.

A więc zaczynamy od podeszwy. 

Spód został pokryty w całości gumą, która w swojej strukturze posiada wypustki, dzięki czemu but jest przyczepny na każdej powierzchni. Do wykonania podeszwy użyto pianki ZoomX, która jest bardzo lekka i bardzo sprężysta. Pianka ta zapewnia znacznie większe wybicie w porównaniu do innych pianek o podobnej amortyzacji. W podeszwie zastosowano drop 9 mm, co pozwoli ludziom biegającym z pięty na uniknięcie kontuzji jeżeli chodzi o ścięgno achillesa. Podeszwa na wysokości pięty i śródstopia jest mocno rozbudowana przez co daje poczucie stabilności całej konstrukcji.

No dobrze, wiemy co i jak w podeszwie czas przejść do cholewki. 

Tu mamy zastosowaną cholewkę Flyknit – bardzo wytrzymałą i dobrze oplatającą całą stopę. Nie ma w tym bucie linek flywire, ale pomimo ich braku dalej śródstopie jest dobrze trzymane. W tylnej części buta jest zastosowany plastikowy otok, który ma trzymać piętę oraz stabilizować tylną część konstrukcji buta. Zapiętek jest bardzo dobrze pikowany, jest gruby i mięsisty. Pikowanie jest też od wewnętrznej strony co ma podtrzymywać Achillesa oraz kostkę. Język tez nie należy do cienkich.

Jeżeli chodzi o wagę to mamy tu 314 g. Przy takim poziomie amortyzacji i sprężystości jest to waga iście piórkowa. 

Biegać, biegać i jeszcze raz biegać.

Jeżeli chodzi o przeznaczenia buta to konstrukcja ma dawać biegaczowi pełne FLOW z biegania, czerpanie maksymalnej przyjemności oraz lekkości. But ma nas chronić, a nie obciążać podczas długiego biegu. But nadaje się dla każdego, niezależnie od wagi i ilości pokonywanych kilometrów.

Waga – 314g ( 10 US ) 

Przeznaczenie – asfalt 

Dystans – powyżej 5 km 

Waga biegacza – 65 + kg 

Cena – 759,99 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *