IMG_8244

Asics Metaspeed Sky Paris najnowsza odsłona buta startowego rodzinie Asics

Asics W 2024 roku Asics wprowadza najnowszą wersję Metaspeed Sky Paris oraz Metaspeed Edge Paris.

Jest to dalsze rozwinięcie serii Fast z 2021 roku, gdzie zadebiutowała seria Metaspeed.

Inżynierowie w Kobe w 2024 odświeżyli swoją najszybszą kolekcję butów, czyli Metaspeed. Dalej zachowując podział na dwa style biegania: długość kroku model SKY oraz kadencja, czyli dopisek Edge.

W najnowszej kolekcji Paris zmianie uległy trzy ważne elementy.

Nowa cholewka Motion Wrap 2.0 Upper.

To najnowsza cholewka, która została pierwszy raz zastosowana w Asics. Jest jeszcze bardziej lekka, przewiewna oraz idealnie otulająca stopę. Dzięki temu podczas pracy stopy nic nas nie uwiera i nic nas nie obciera. Zastosowanie dwóch rodzaju przędzy jednej usztywniającej a drugiej elastycznej powoduje, że stopa ma pełen komfort pracy.metaspeed sky Paris

 fot. cholewka

Nowa pianka FFTurbo +

Zapewnia jeszcze bardziej miękkie i bardziej komfortowe lądowanie. Dodatkowo zmiana gęstość samej pianki i powoduje jeszcze większy zwrot energii w porównaniu z poprzednim modelem jest to bardzo zauważalne.

Zmniejszona waga.

Cała koncepcja w projekcie buta spowodowała, że trzecim kluczowym elementem w porównaniu do poprzednika jest zmniejszeni wagi aż o 22g dla rozmiaru samplowego, czyli 42,5.

Taki zabieg spowodował, że but nie będzie męczył stopy a da jeszcze większy zwrot energii.

Poszerzony Carbon. 

Dodatkowym elementem, który został poprawiony jest poszerzona płytka w przedniej części stopy co ma ułatwić jeszcze lepsze i płynniejsze wybicie z przodostopia.

Patrząc na zmiany, które się dokonały w trzeciej odsłonie rodziny Metaspeed są to zmiany na ogromy plus. Co stawia je w ścisłej czołówce butów startowych. Testerzy z całego świata oraz prawie setka zawodowców brała udział w badaniach i konstrukcji tego buta.

W Metaspeed Sky została poprawiona i zoptymalizowana pod względem położenia płytka z włókna węglowego. Taki zabieg ma na celu optymalny zwrot energii i szybsze wybicie podczas startu.

W Metaspeed Edge płytka ma bardziej zawiniętą przednią część oraz jest umiejscowiona jeszcze bliżej podłoża co ma nam zapewnić miększe i bardziej sprężyste lądowanie.

Oba buty w swoich najnowszych odsłonach mają drop 5mm oraz wagę 185g dla rozmiaru 9.US oraz nieznacznie zwiększony STAK 34,5 mm 39,5 mm, czyli wzrost zarówno w przedniej jak i tylnej części zmienił się o 0,5 mm.

But jest dostępny w Sklepie Biegacza w cenie 1179,99

na buty obowiązuje zniżka Biegowywariat15  -15% od ceny pierwszej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *