IMG_8462

Lista przebojów Luty 2024

Lista przebojów Lutego, czyli przegląd butów które najczęściej wybierali klienci.

Tym razem mała zmiana dziś Top 3 będzie liczyło Top 5 najchętniej wybieranych butów. Da to Wam większy i bardziej dokładny przekrój butów które lubią i cenią klienci.

Patrzę i oczom nie wierzę luty został zdominowany przez buty ze sporą amortyzacją. Są komfortowe i idealne na długie, długie wybiegania. Nie oszukujmy się każdy z nas lubi rzeczy, przy których czuje się komfortowo i z którymi lubimy spędzać wiele czasu i właśnie takie są przebolej Lutego.

Na czele zestawienia w Top 5 mamy tylko trzy marki w tym na pierwszym i drugim miejscu Asics, trzecie i czwarte miejsce zajmuje Brooks i mamy ogromną NOWOŚĆ piąte miejsce zajmuje Włoska marka Diadora ze swoim flagowym modelem Atom V700 2. A więc zaczynamy…..

Pierwsze miejsce

Asics Gel Nimbus 26, czyli król komfortu może być tylko jeden.

Asics Gel nimbus 26

Jeżeli chodzi o Nimbusa to tu mamy niewielką zmianę względem poprzedniego modelu, czyli nimbusa 25.Nimbek zachowuje swój wysoki poziom komfortu i amortyzacji, za to zmianie ulega cholewka która teraz jest bardziej elastyczna i jeszcze delikatniej i przyjemniej otula stopę podczas treningu. Zmianie uległa również podeszwa co było dość sporym mankamentem względem poprzedniej edycji. W poprzednim modelu na niektórych nawierzchniach but potrafił się ślizgać. Zmiany, które zostały wprowadzone w nowej edycji spowodowały, że można śmiało określić Nimbusa 25 królem komfortu.

Cena 939,99

Drugie miejsce

Asics Gel Kayano30, komfort połączony ze stabilizacją.

Asics Gel Kayana 30

Kayano zawsze było odpowiednikiem Nimbusa tylko w swojej podeszwie miało i ma systemem wsparcia dla biegaczy z nadmierną nad pronacją. I nie jest tu inaczej. Nowy system jest bardziej adaptacyjny i chętniej pracuje ze stopą podczas biegu. Kayano dalej zachowuje ogromny poziom komfortu jak Nimbus. Klienci chwalą go za komfort, płynność przetoczenia stopy oraz dobrą trakcję na różnych podłożach.

Cena 939,99

Trzecie miejsce

Nieśmiertelny Brooks Ghost 15.

brooks Ghost 15

Tu by się chciało powiedzieć wiele, ale Ghost jest po prostu poprawny na wskroś. Jest butem z dobrą, ale nie najwyższą amortyzacją, posiada bardzo dobry bieżnik, który spisuje się idealnie w większości sytuacji. Dodatkowym plusem jest jego stabilność (nie mylić ze stabilizacją) co gwarantuje płynny i pewny krok.

Cena 749,99

Czwarte miejsce

Brooks Ghost Max nowy i od razu na podium.

brooks ghost max

Ghost max to taki trochę napompowany i przerośnięty Ghost 15. Ma sporo amortyzacji a przy tym jest lekki. Nie jest to waga piórkowa, ale naprawdę może się pochwalić lekkością względem ilości pianki. Dodatkowym plusem jak u starszego brata jest stabilność a tu można się pokusić, że jest jeszcze jej więcej. Ghost max ma dość specyficzną konstrukcję, gdyż ma mniejszy drop i tu jest tylko 6 mm za to ma bardziej zadarty nosek co powoduje płynniejsze przetoczenie stopy do przodu.

Klienci wybierali go ze względu na stabilność oraz większą amortyzację niż w zwykłym Ghost 15, ale nie chcieli jeszcze maksymalnej amortyzacji na poziomie Glycerine 23

Cena 799,99

Piąte miejsce

Włoski kunszt wykonania oraz komfort, czyli Diadora Atomo V700 2

diafora atomo v700

Tu jest ogromne zaskoczenie co do podium. Nie dość, że marka jest kojarzona nad Wisłą z piłką nożną to jeszcze wskakuje na top 5 na początku roku po niespełna 8 miesiącach od wprowadzenia na polski rynek. Mówimy tu o bucie bardzo indywidualnym, bo po pierwsze jest to największa amortyzacja jaka jest we Włoskiej marce po drugie jest wykonany w 100% we Włoszech a co za tym idzie w 100% z włoskich materiałów. W wykonaniu nie uświadczymy żadnego „made in Wietnam” albo China.

But jest ceniony przez klientów za miękkość i elastyczność oraz poczucie komfortu i integralności ze stopą.

Jest idealnym kompanem na długie spokojne jednostki treningowe. Ale jak potrzeba to jest w stanie pokazać pazur……

Cena 899,99

 Na wszystkie NOWOŚCI macie 15 % rabat na Sklep Biegacza wpisując kod

                                   BIEGOWYWARIAT15

Podsumowanie.

Patrząc na zestawienie, wybory jakie padały to komfort, stabilność i poczucie pewności z każdym jednym pokonanym kilometrem. Ale w sumie właśnie o to chodzi w okresie zimowym, żeby zbudować dobrą bazę na wiosenne starty.

A te już tak naprawdę odbędą się nie długo więc bardzo mnie zastanawia czy w Marcu lub Kwietniu w top 5 będą jakieś buty startowe…….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *