Saucony Endorphine Speed 4

Amerykańska lekka wyścigówka od Saucony

Saucony Endorphin Speed 4 mocny rywal w kategorii butów treningowo startowych.

Czwarta generacja Saucony Endorfiny Speed jest naprawdę dopracowanym butem. Patrząc na niego z boku jest zadziorny i prowokuje do szybszego biegania.

Każdy z producentów chce mieć w swojej kolekcji but, który nie tylko będzie się nadawał do nabijania kilometrów, ale i będzie dawał przyjemność i frajdę na szybszych treningach oraz dla niektórych na startach.

Nie oszukujmy się, taka jest moda i z tym trzeba się pogodzić czy to się komuś podoba czy nie. Ja akurat taką modę bardzo lubię.

Saucony

Lekki, sprężysty i nie buja na boki.

Poprzednia generacja Endorphin Speed nie przypadła mi do gustu ze względu na jej bujany charakter, czyli małą stabilność buta na boki. W obecnej konstrukcji już tego nie ma i z każdym krokiem czy to biegnąc czy nawet idąc mamy pełną kontrolę nad tym co robimy. I jest to ogromny plus.

Co do samej konstrukcji podeszwy środkowej nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Są dwie warstwy pianki PwrRun PB a pomiędzy nimi płytka nylonowa która bardzo dobrze współgra z pianką.

Sama płyta jest bardziej elastyczna od karbonu dzięki czemu nie obciąża nam tak mocno łydki i ścięgna Achillesa a daje naprawdę solidnego kopa do przodu.

Spód jest wykończony gumą XT-90 o sporej lepkości co daje gwarancję przyczepności nawet na mokrym asfalcie a to patrząc po innych modelach Saucony z ostatniego roku modelowego jest ogromnym plusem.

Cholewka delikatnie otula stopę i jest do tego bardzo przewiewna.

Powiedzieć, że jest przewiewna to tak jakbym nie powiedzieć nic. Cały przód to jeden kawałek materiału z ogromnymi dziurkami wentylacyjnymi. Dziurki są tak umiejscowione, że pracują razem ze zgięciem stopy podczas wybicia. Nic tu nie przeszkadza i nic nie ogranicza nam ruchu.

Patrząc wyżej mamy wszyty język, który dobrze otula podbicie i nie przesuwa się na boki i tu bardzo szanuje producentów za takie działanie, bo nic nas tak nie denerwuje podczas treningu lub zawodach jak przesuwający się język. Z tyłu mamy sztywny zapiętek który dość dobrze a nawet bardzo dobrze trzyma nam piętę. Dodatkowym plusem jest jego nienachalna grubość pikowania co uważam za bardzo dobry ruch. Jego proporcje naprawdę są bardzo dobrze wyważone.

saucony

Jestem szybki.

Konstrukcja buta, czyli połączenie bardzo lekkiej i responsywnej pianki PWRRUN PB z płytką daje naprawdę wspaniałe wrażenie podczas biegania. But chętnie wchodzi na wyższe obroty oraz daje poczucie lekkości i dynamiki. Do tego jest bardzo elastyczny. Jesteśmy w stanie pracować zarówno na przodostopiu jak i całą stopą. Nie wymusza nachalnego biegania na śródstopiu jak ma to miejsce u co poniektórych producentów.

Czy jest wart zainteresowania?

Zdecydowanie tak. Bo daje naprawdę świetne wrażenia podczas biegania daje elastyczność pracy stopy oraz jest bardzo przewiewna cholewka. Dodatkowym plusem jest to, że przy wolniejszych prędkościach nie będzie nam zbytnio obciążał stawów a to jest bardzo ważne, jeżeli chodzi o buty z jakąkolwiek płytką.

Dla kogo jest Endorphin Speed 4?

Dla ambitnych amatorów zarówno na szybsze jednostki treningowe jak i starty. Zadowoleni będą z niego ludzie, którzy lubią buty lekkie i elastyczne dające poczucie komfortu oraz które lubią pracę z samym butem.

Jedyny minus buta to cena, która jest najwyższa w kategorii butów startowych. Ale pomimo ceny but jest naprawdę wart zainteresowania.

But jest dostępny w Sklep Biegacza z kodem macie 15% zniżki na zakupy internetowe

+ lekki

+ dobra amortyzacja

+ przewiewna cholewka

+ płytka nylonaowa

+ szybkie jednostki treningowe

+ pianka PWRRUN PB

+ stabilny

– cena detaliczna 899,99

– kolor czarny

                                       z kodem BIEGOWYWARIAT15  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *