IMG_0116

Diadora – Włoska marka, Włoski styl, Włoski temperament i pasja do tworzenia  butów.

Jadąc do Wenecji na szkolenie nie spodziewałem się tak fantastycznej przygody jakiej doznałem.

Jak zawsze na takich wyjazdach jest prezentacja technologii w butach oraz pokazanie tego w którym kierunku dana marka  zmierza. Ale nie spodziewałem się że zobaczę taką pasję w podejściu do butów, takiego kunsztu w tworzeniu samego produktu oraz takiego zaangażowania.

Narodziny marki 

Marka Diadora narodziła sie w Caerano di San Marco. Od samego początku istnienia przyświecał jej cel tworzenia butów dla sportowców. 

Poza tym od samego początku wartością marki była autentyczność, innowacyjność oraz rzemiosło co widać i czuć na każdym kroku obcowania zarówno z produktem jak i ludźmi którzy pracują w zespole Diadory po samego CEO i właściciela po pracownikach niższego szczebla. 

Autentyczność to główny cel marki Diadora 

Ambasadorami marki są ludzie wywodzący się ze sportu którzy do dnia dzisiejszego wspierają markę nie tylko na poziomie sportowym ale i wizji oraz są twarzą marki. Przykładem jest Gelindo Bordin – mistrz olimpijski w

maratonie 1988; zwycięzca maratonu w

Bostonie oraz Wenecji 1990. którego miałem okazję poznać osobiście.

Diadora Arsenale dello Sport in Venice 2024

Event na który został zaproszony prze markę Diadora do Wenecji to pokazanie całego kunsztu oraz historii Włoskiej marki. Pokazanie etapów tworzenia butów do biegania, oraz kierunku w którym marka podąża.

     

Prezentacja technologii blushield – technologia, która ma za zadanie zminimalizowanie asymetrycznego ruchu stóp.

Model Atomo V700v 2 jest to jedyny model który jest robiony ręcznie od samego początku produkcji do samego końca. Do jego produkcji ssą używane tylko włoskie komponenty.

But startowy z pełną płytką carbopnową Gara Carbon

Malutka fabryka w której się wszystko zaczęło i istnieje do dziś.

Jedziemy do Caerano di San Marco malutkiej Włoskiej miejscowości. Jest ona położona około 40 kilometrów od Wenecji gdzie po dziś dzień tworzy się ręcznie buty do biegania ( model Atomo V700 ) oraz gdzie znajduje cie całe centrum badawcze i rozwojowe Diadory.

Manufaktura. 

Hala produkcyjna w której tworzy się buty nie jest wielka. Ilośc osób pracujących przy butach to około 20 osób a ilość butów które się produkuje na dobę to 200 par i ani jednej więcej. 

Cały zespół ludzi pracujących obecnie w parku Diadory to około 150 osób.

 

 

Pasja to to co napędza człowieka do działania

Te pare dni spędzonych w Wenecji pokazało mi z jaką pasją Włosi podchodzą do produkcji swoich produktów jak ważny jest sam człowiek. Przytoczę tu wypowiedź CEO Diadory

„Zanim obiłem stanowisko na którym jestem musiał w fabryce przejść każdy etap produkcji. Pracowałem z tymi ludźmi jak równy z równym. Tydzień po tygodniu. Szyłem, kleiłem i tworzyłem tak samo buty jak i oni. Dzięki temu obecnie wiem jak ważny jest pracownik. Dzięki temu doceniam ich wartość, pracę oraz zangarzowanie „ 

Tags: No tags

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *