IMG_0809

Buty treningowe do 750 zł

Buty treningowe na co dzień do 750 zł – czyli treningówki dla tak zwanego DAYLY RUNNERA.

Przysłowiowa treningówka to kategoria butów, gdzie te nasze „biegowe trampki” mają z nami najcięższy żywot.

Taki trampek ma być na luźne codzienne rozbiegania, ma pełnić funkcję buta na szybkie jednostki, dawać wybicie i przyczepność na podbiegach no i najlepiej jak by się dało jeszcze w nich wystartować od czasu do czasu.

Czasami jak pomyślę, ile funkcji ma spełnić jeden but to aż kręci mi się w głowie a już producenci i wizjonerzy siadający do wymyślenia i produkcji takiego buta to dostają chyba palpitacji serca na samą myśl ich tworzenia.

Patrząc na to co producenci ostatnio przedstawili na rynku biegowym myślę, że udało się im zebrać te wszystkie potrzeby do jednego worka.

adidas Supernova Rise

Supernova to następca modelu Solarglide, czyli buta treningowego dla biegaczy o wadze do 85 kg.

But jest cały przemodelowany i nie ma nic wspólnego ze swoim poprzednikiem, no może poza samym przeznaczeniem, czyli treningiem. W podeszwie mamy zastosowaną nową piankę Dreamstrike zamiast boosta co uważam za ogromny plus. Obecna pianka jest lżejsza, bardziej dynamiczna oraz bardziej elastyczna. Podeszwa jest wykończona nową gumą a nie jak do tej pory było gumą Continental. Pomimo braku Continentala but nie stracił nic ze swojej przyczepności na większości podłoży.

W konstrukcji cholewki mamy sztywniejszy i wyższy zapiętek który bardzo dobrze trzyma stopę a jego wykończenie to spora ilość pianki, która daje poczucie komfortu.

But sprawdza się naprawdę dobrze zarówno na asfalcie jak i na szutrze, jest lekki i dość sprężysty co dla amatora będzie naprawdę ogromnym plusem.

Cena 699,99

supernova

Asics Gel Cumulus 26

To już 26 lat istnienia na rynku i kolejna zmiana konstrukcji i samego podejścia do buta. Mamy tu nową piankę, która jest bardziej elastyczna i nie rozpływa się pod stopą jak miało to miejsce w poprzednim modelu. Zmianie uległa również cholewka na trochę bardziej sztywną co akurat uważam za PLUS w porównaniu do poprzedniej wersji. Konstrukcja buta też jest bardziej smukła co dodaje mu optycznie więcej dynamiki. Jak dla mnie jedynym minusem to wyższy zapiętek pod kostką który potrafi uwierać więc warto to przed zakupem dobrze sprawdzić/przymierzyć.

Jeżeli chodzi o samą cholewkę to z przodu jest dość szeroka co docenią biegacze o szerszych stopach.

Samo przeznaczenie buta jest bardziej nastawiony na komfort niż na samo ściganie.

Cena 749,99

cumulus 26

BROOKS Ghost 15

Duch to już klasyka gatunku. Jest tak opisany na różnych blogach, że nie wiem sam co mam o nim napisać.

Jest lekki, dobrze amortyzowany, dobrze trzyma stopę oraz ma najbardziej uniwersalny bieżnik ze wszystkich modeli. Ogólnie Ghost przechodzi tylko z roku na rok delikatną kosmetykę i niewiele się w nim zmienia. Brooks wychodzi z założenia, że po co coś poprawiać, jak jest dobre. Ja bym wolał w nim na pewno nową piankę w podeszwie.

Jeżeli chodzi o amortyzację to docenią ją biegacze którym nie zależy zbytnio na komforcie i uczuciu miękkości pod stopą. Tu mamy idealny balans pomiędzy komfortem a amortyzacją.

Ogromnym plusem jest jego bieżnik na podeszwie. Jest tak uniwersalny jak traktor Ursus, który pójdzie w każdy teren.

Jeżeli chodzi o cholewkę to but będzie bardziej skierowany do biegaczy o węższej stopie.

Cena 699,99

ghost 15

Hoka Clifton 9

Jak słyszę słowo Hoka to od razu mam skojarzenie „mały drop” i „pianka Marsh Malow”

Jeśli chodzi o „Cliforda”bo tak dość często jest przekornie nazywany to mamy największą ilość pianki jaką można sobie wyobrazić, jeżeli chodzi o but w kategorii Dayli Run. But jest lekki i dość dynamiczny dzięki swojej kołyskowej konstrukcji, jest też dość dynamicznym butem co daje dużo zabawy na szybszych, krótkich jednostka treningowych. Jest wyśmienitym kompanem na dłuższe rozbiegania.

Plusem jest bardzo przewiewna cholewka i podeszwa, która nadaje się na większość podłoży. Choć jeżeli chodzi o bieganie na podłożu typu szutr, ubita ziemia przy takiej ilości pianki traci trochę swojej dynamiki. No ale cóż nie można mieć wszystkiego.

Jedyny minus to nie każdemu może przypasować kształt podeszwy od wewnętrznej strony, ale to jest kwestia bardzo indywidualna

Cena 719,99Clifton 9

Nike Air Zoom Pegasus 40

To już weteran całego zestawiania. Chyba starszego buta nie można sobie wyobrazić. Od paru wersji nie za zbytnio się zmienił. W podeszwie mamy zastosowaną piankę REACT oraz poduszki gazowe. Na spodzie podeszwy mamy gumę węglową która jest odporna zarówno na ścieranie jak i zapewnia bardzo dobrą przyczepność na większości podłoży.

Co do cholewki to mamy tu zastosowany mesh który zarówno dobrze trzyma stopę podczas biegania oraz dobrze oddycha.

Cena 629,99

pegasus 40

Saucony Ride 17

Jeżeli chodzi o model Ride to w swojej najnowszej odsłonie przeszedł gruntowną zmianę. Oczywiście ta zmiana jest na ogromny plus. Jeżeli chodzi o podeszwę mamy tu zastosowaną piankę PWRRUN + na całej powierzchni a nie tylko wkładkę wewnętrzną. Jest ona bardzo responsywna i dynamiczna przez co daje naprawdę dużo frajdy zarówno na wybieganiach jak i szybkich jednostkach treningowych.

Podeszwa jest wykończona gumą, która bardzo dobrze się trzyma na wszystkich podłożach i mogę powiedzieć, że jest to naprawdę TOP, jeżeli chodzi o trzymanie się podłoża.

Wróćmy do cholewki mamy tu materiał, który jest bardzo przewiewny oraz dość mocno ponacinany co skutkuje bardzo dobrą wentylacją.

Sam zapiętek jest dość sztywny, ale dobrze pikowany co daje poczucie zarówno komfortu jak i stabilności stopy.

Cena 709,99ride 17

Podsumowanie

Oto sześć modeli które spełnią większość kryteriów jaki stawia sobie biegacz. Są komfortowe, dynamiczne i dają dużą przyjemność na dłuższych wybieganiach.

 

Na wszystkie produkty obowiązuje rabat -15% z kodem BIEGOWYWARIAT15 na

Sklep Biegacza 

 

Wszystkie podane ceny to ceny katalogowe

 

 

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *