IMG_1277

Brooks Ghost 16 niby zmian nie jest wiele za to jest jedna bardzo kluczowa i ona robi robotę.

Brooks Ghost to jeden z najlepiej sprzedających się modeli Brooksa, żeby nie powiedzieć najlepszy. Owszem jest jeszcze Glycerine, ale tu mamy już maksymalną amortyzację i nie każdemu taka ilość pianki pod nogą pasuje.

Patrząc po wynikach sprzedaży jest to główny model napędzający sprzedaż, a że przez ostanie dwa lata niewiele się zadziało w jego konstrukcji poza samą kosmetyką przyszedł czas na lifting.brooks ghost 16

Zacznijmy od spodu.

Na samym spodzie buta mamy ten sam bardzo dobrze ulokowany bieżnik, który był w poprzednim modelu. Zapewni on idealną trakcje na różnych podłożach. Nie żeby iść w nim od razu w góry, ale zapewni dobrą przyczepność na szutrze w rzadkim lesie a i asfalt oraz beton też da radę. Lamelki na podeszwie są tak rozlokowane, że naprawdę trzeba się mocno natrudzić, żeby wyprowadzić Ghosta z obranego toru biegu. Nowa mieszanka gumy w dotyku jest odrobinę bardziej lepka i tępa tak samo jak ma to miejsce w najnowszej Glycerine 21

A teraz zacznijmy od góry.

Cholewka nareszcie jest szersza co docenią klienci z okazałymi stopami, poprzedni model borykał się z tym, że dla części klientów był za wąski i trzeba było brać rozmiar o 0,5 cm większy buta, żeby było komfortowo.

Zmianie uległa też sama cholewka. Jest milsza i delikatniejsza w dotyku a co za tym idzie jest też bardziej elastyczna. I myślę, że też będzie bardziej przewiewna. Co też jest ogromnym plusem, jeżeli weźmiemy okres, w którym jesteśmy, czyli zbliżające się lato.

A teraz od tyłu.

Zarówno Ghost jak i inne modele w koncernie słyną z dobrych sztywnych zapiętków. Wyściełane są dobrymi materiałami co daje poczucie zarówno komfortu jak i trwałości użytkowania. Nic tu nie przeszkadza i nic nie uwiera. A dodatkowo dalej poczucie stabilności pięty i stawu skokowego.

Crem de la creme, czyli środek.

No to teraz czas na najważniejszą i kluczową zmianę, czyli piankę. Mamy tu zastosowaną piankę DNA LOFT v3 w najprostszym tłumaczeniu piankę naładowaną Azotem. W dotyku trochę przypomina piankę marschmallow jest mięciutka i śliska w dotyku.

Pianka dzięki swojej gęstości i konstrukcji jest bardziej sprężysta i oddaje więcej energii niż poprzednia a w codziennym użytkowaniu jest zdecydowanie bardziej komfortowa. Nareszcie Brooks Ghost dołączył do grona butów z dobrą komfortową i oddającą energie amortyzacją

Czyli znów mamy cichego faworyta w butach treningowych…….

 

Cena 699,99  rabat na nowości -15 % na kod BIEGOWYWARIAT15  w Sklep Biegacza 

 

Konkurenci

adidas Supernova Rise

Asics Gel Cumulus 26

Saucony Ride 17

Mizuno Wave Rider 27

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *