IMG_6933

Im więcej w niej biegam tym bardziej ją cenię – adidas Supernova Rise.

adidas Supernova Rise – wzrost zachwytu z każdym pokonanym kilometrem. 

Patrząc od jakiegoś czasu na buty treningowe prym wiodą marki X, Y, Z i ciężko było w tym zestawieniu znaleźć buty A nie mówię, że były słabe czy coś z nimi było nie tak. Wprost przeciwnie Ja poprzednie modele które były przed Supernovą Rise bardzo lubiłem i lubię do tej pory. A dwie pary nawet „zajechałem”.

Wygląd ma znaczenie. 

Większość ludzi kupuje buty oczami. Stylistyka Supernovy może się podobać jest lekka i dynamiczna a łączenie odcieni szarości z zielenią w przedniej części dodaje jej uroku. Supernowa Rise wstrzela się w trend. Jest nowoczesna, wygląda świetnie i ma pazur.adidas

Nowa pianka Dreamstrike+

Do tej pory przez lata w butach treningowych adidasa byłem przyzwyczajony do Boosta. A tu mamy nową piankę inspirowaną pianką, która jest używana w butach startowych.

Podczas pierwszego treningu nie poczułem jakiegoś specjalnego FLOW, ale za to z każdym kolejnym kilometrem ten but amortyzacyjnie dostawał skrzydeł. Lekki dynamiczny i co najważniejsze nie działają na niego minusowe temperatury na zewnątrz. Przy -8 stopniach, gdzie inne pianki już zaczynają twardnieć Dreamstrike+ jest dalej elastyczny i bardzo przyjemny w odczuciu. 

Gdzie jest Continental?

I tu znów mamy zmianę, czyli brak w podeszwie wykończenia gumy Continental. Ale czy to jest jakaś duża strata? Patrząc z perspektywy użytkownika i testera powiem zdecydowanie, że nie, bo guma Adiwear na podeszwie naprawdę daje radę zarówno na mokrym asfalcie, chodniku, ba daje radę nawet w śniegu.adidas trening supernova rise

Prętowe wsparcie. 

W Supernovie mamy pręty, ale nie takie jakie znamy z innych modeli choćby z Bostona. Tu mamy pręty natryskiwane z polimeru które są twardszym materiałem niż pianka Dreamstrike+. Dzięki takiemu zabiegowi but jest stabilny, dynamiczny nie obciąża stopy podczas pracy. Jest to bardzo dobry zabieg, bo but jest naprawdę mało skrętny i bardzo przewidywalny. Podczas wszelkich treningów nigdy nie poczułem, że nie mogę kontrolować buta.

 

Klasyczny zapiętek który trzyma stopę w ryzach.

Od kilku lat jesteśmy przyzwyczajeni do wygiętych zapiętków a tu mamy wieki powrót klasycznego wysokiego zapiętka. Jest on mięsiście obudowany materiałem i podczas treningów nie czuć żadnego dyskomfortu za to czuć pełne trzymanie pięty i stopy w ryzach. Ogólnie cała cholewka jest dobrze wykonana i bardzo dobrze otula stopę.trening adidas

Dobry wybór. 

Jest to naprawdę dobry wybór na większość jednostek treningowych. Im więcej biegam w tym bucie tym z każdym jednym treningiem doceniam jego walory. Nie mówię tu o jego konstrukcji technicznej w porównaniu do poprzedników. Mówię o poziomie amortyzacji, zwrocie energii, stabilności oraz pełnej przewidywalności.

Pomimo braku gumy Continental obecny Adiwear tak samo dobrze się trzyma podłoża i nie straszne są mu różne warunki atmosferyczne.adidas supernova rise

 

Komu poleciłbym ten model? 

But dla większości osób trenujących którzy mają stopę neutralną.

Ten but będzie idealnym wariantem na codzienne treningi na większość jednostek treningowych. Jest lekki i dobrze amortyzowany. Dodatkowo dobrze się trzyma nawierzchni i jest przewidywalny na zakrętach. Dodatkowym plusem jat to że adidas wycenił go na 699,99 co przy obecnych cenach butów treningowych stawia go w środku a swoją cenę nadrabia możliwościami. 

cena 699,99

Z Kodem BIEGOWYWARIAT15 macie nieograniczony dostęp do 15 % rabatu na nowości w Sklepie Biegacza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *