FullSizeRender 15

Nike Wildhorse 7 – pokonasz każdą trasę biegową w terenie.

Widlhorse 7 

Nike nie tylko jest znany z szybkich butów asfaltowych, ma również w swoim portfolio buty terenowe. W skład rodziny butów terenowych mamy takie klasyki jak Wildhorse, Kiger oraz Pegasus trailerze 2. Obecnie najbardziej rozpoznawalnym butem w rodzinie jest Wildhorse. I właśnie wjechała na półki jego 7 już wersja. 

PODESZWA 

Od dwóch sezonów Nike standardowo używa już piankę REACT która jest bardzo odporna na odkształcenia, daje dobrą amortyzację oraz ma dość sporą responsywność czyli jak na but w teren jest naprawdę dobrze amortyzowaną terenówKą. Na samym spodzie mamy zastosowane dwa rodzaje mieszanki gumy. W dotyku pierwsza jest bardziej elastyczna i lepka pod palcami dzięki czemu bardziej będzie przyczepna do podłoża. Bieżnik nie jest zbyt agresywny wiec przeznaczenie buta będzie bardziej w terenie kamienistym niż w błocie. Dodatkowym plusem jest szerokość buta a bardziej jego podstawa która daje dobre poczucie stabilności. W podeszwie zastosownao również znaną już płytkę Rock Plate w przedniej części co chroni prodostopie przed ostrymi i twardymi elementami.

CHOLEWKA

Zachowana została kontynuacja kształtu cholewki z poprzedniej edycji. Mamy tu krótki stuptut na wysokości kostki chroniący od drobnych kamyków żeby nie wpadły nam bezpośrednio do buta. Dodatkowo na zapiętku mamy oczko które pozwala nam na szybsze wciągnięcie buta na stopę. Sznurowanie to klasyczne wiązanie z dodatkową ostatnią linką Flirevwire która dobrze ściąga cholewę na wysokości kostki. Przód buta jest oklejony gumą co ma dwa zadania  raz że chroni palce jak w coś uderzymy a dwa że tak szybko but nie przemięknie. Reszta cholewki to podwójny materiał z wszytym od połowy językiem.

ZASTOWOWANIE

Przeznaczenia buta jest sklasyfikowane na bieganie w lesie oraz górach to teren w którym Wildhorse czuje się najlepiej. Dzięki sporej amortyzacji dobrze chroni nasze stawy na kamieniach a dwa rodzaje lepkiej gumy w podeszwie dają gwarancje dobrej przyczepności. Niestety bieganie w bardzo dużym błocie może powodować uślizgi przez mało agresywny bieżnik a raczej krótkie kołki. Ale coś za coś. 

PODSUMOWANIE 

But z bardzo dobrą amortyzacją do biegania po górach. Cholewka dobrze trzyma stope a szersze przodostopie gwarantuje komfort dla palców. Plusem jest oblany gumą przód buta co chroni palce przed uderzeniem w twardą powierzchnie oraz chroni przed szybkim przemoczeniam buta. 

+ płytka Rock Plate 

+ cholewka 

+ amortyzacja 

+ drop 8mm

+ krótki stuptut 

+ waga 320 g (10 US ) 

+ cena 499,99

 – Krótkie kołki w podeszwie ( na błoto ) 

 –Kolorystyka

 –Brak kieszonki na sznurówki 

Tags: No tags

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *