pegaz 38

Nike Air Zoom Pegasus 38

Nowa odsłona Nike Air Zoom Pegasus 38 

Nike Pegasus to klasyka wśród butów biegowych. To but tworzony od ponad 37 lat. But, który jak żaden inny jest tak rozpoznawalny w świecie biegowym i jak żaden inny jest tak wyczekiwany. Każda jego premiera jest wielkim WOW, nawet jak przechodzi tylko lekkie, kosmetyczne zmiany, ewoluuje. Wiele innych marek chciałoby mieć w swoim portfolio buta, który jest taką ikoną biegania. 

No właśnie EWOLUUJE to słowo, które idealnie pasuje do nadchodzącej wersji Pegasusa. Zauważyliście z pewnością, że ostatnimi czasy Nike wypuszcza buta w jednym roku z dużymi zmianami, a w następnym wprowadza delikatne korekty i usprawnia buta. But jest nowością co dwa sezony, a później przychodzi czas na jego lifting. W sumie to bardzo dobre posunięcie, bo but jest faktycznie dopracowany przez zbierany FEEDBACK od klientów.

Czas się skupić na najnowszej wersji Pegasusa czyli modelu 38.

Uprzedzam –  nie mam i nie miałem jeszcze do czynienia z butem. Wszystkie informacje są zebrane od bardzo dobrze poinformowanych ludzi z INSTA. 

Na pierwszy rzut oka kosmetyka. 

Patrząc na wersję 38 mamy wrażenie, że tak naprawdę nic się nie zmieniło w bucie. Kształt pozostał niezmienny. Ta sama linia, te same proporcje przodu i tak samo delikatnie wywinięta podeszwa z tyłu. Po głębszym przyjrzeniu się widzimy detale, które wpłyną na poprawę i komfort biegania. 

Podeszwa 

Tu pozostaje podeszwa wykonana z pianki REACT przeniesiona żywcem z poprzedniej wersji. Ten sam bieżnik, ta sama poduszka gazowa i ten sam wygląd.

 

Cholewka 

I tu się zaczyna wreszcie ta kosmetyka i poprawa elementów, które mogły nie pasować większości biegaczy. Zapiętek czyli element, który najbardziej nie pasował (po założeniu na stopę pięta delikatnie się wysuwała) w wersji 38 jest już bardziej pionowa, co powinno być na plus. Następna zmiana to pikowany, mięsisty język, który teraz idealnie oplata podbicie. Na języku jest zamontowana taśma, która wspomaga ułożenie języka dzięki czemu nie będzie się on przemieszczał. Ostatnia zmiana to materiał z którego została zrobiona cholewka – teraz powinna być bardziej elastyczna i bardziej przewiewna. 

Skazany na sukces

Patrząc na najnowszą odsłonę Pegaza, która już niedługo będzie miała premierę, to but który dalej będzie na pierwszym miejscu wśród butów biegowych. 

Fot. Instagram 

Info. Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *