Snapseed

Starcie GIGANTÓW

Starcie gigantów 
Dwa modele butów, dwa hity sprzedażowe ostatnich 6 miesięcy i jedna historia. Nike, czyli buty dla każdego. 
Z jednej strony stary sprawdzony model, dzięki któremu Nike zdobył popularność, to on rozruszał społeczeństwo na całym świecie Pegasus 37, bo o nim mowa. A to już jego 37 odsłona. Po drugiej stronie Infinity, czyli but, który ma zmniejszyć kontuzje i występowanie urazów u biegaczy. Infinity, czyli nieskończoność pokonywanych kilometrów. Te dwa buty łączy zachwyt biegaczy i pianka React.
 
Do napisania tego porównania skłoniły mnie pytania od ludzi na blogu. Wariat powiedz co jest lepsze bo biegałeś i testowałeś albo biegam X km i Y ważę co było by lepsze?
No to zaczynamy:
 
Przeznaczenie:
I jeden i drugi but to modele treningowe, z przeznaczeniem na asfalt choć w przypadku Pegasusa 37 spokojnie możecie zejść z asfaltu na ubite ścieżki lub dukt, bo jego podeszwa jest bardziej agresywna, w infiniti jest bardziej płaska przez co może się ślizgać.
Werdykt bardziej uniwersalny jest Pegasus 
Pegasus 1        Infinity 0
 
Amortyzacja i stabilność:
Obydwa buty przeznaczone są dla osób do 80 kg. Choć zbudowane są na tej samej piance React to Infinity ma jej więcej i tu można but dać osobie nawet powyżej 80 kg. Dodatkowo Infinity jest bardziej stabilny przez zastosowanie szerszej części przodostopia i jest mniej podatny na skręcenia. Pegasus ma wąską podeszwę pod piętą co dla biegacza o delikatnej pronacji może powodować mniejszą stabilność pod piętą. Dodatkowo plusem infiniti jest wsparcie na wysokości łuku stopy.
Werdykt komfort, stabilność i wsparcie 
Pegasus 0 Infinity 1
 
Trening:
Jeżeli chodzi o trening to bardziej dynamiczny jest bezapelacyjnie Pegasus 37. Dodatkowo poduszka gazowa podzielona na 3 elementy daje dodatkowe wybicie. Obecnie znajduje się ona na przodostopiu a nie na całej długości tak jak poprzednio. Szybsze jednostki typu 5*1 km w tempie 3:50 lub bieg ciągły po 4:00 przez 8 km nie jest bardzo męczący i to jest główna przewaga Pegaza nad Infiniti
Werdykt. Dynamika i szybsze jednostki 
Pegasus 1 Infinity 0 
 
Cholewka:
Patrząc na obydwa buty i ich cholewki to są dwa różne bieguny. Z jednej strony Infiniti ma cholewkę Flyknit która działa jak skarpetka, trzyma stopę w ryzach no i najważniejsze jest bardzo przewiewna. Pegasus to klasyczna konstrukcja podwójnej cholewki z panelami trzymającymi śródstopie. Niestety na ciepłe dni cholewka jest mało przewiewna co może skutkować podniesioną ciepłotą ciała.
Werdykt Cholewka i przewiewność 
Pegasus 0 Infinity 1 
 
Podsumowanie:
Pomimo podobnej amortyzacji i identycznej zastosowanej pianki React werdykt nie jest jednoznaczny. Obydwa zdobyły taką samą ilość punktów, obydwa są butami treningowymi z bardzo dobrą amortyzacją i responsywnością którą zapewnia pianka React.  
 
Pegasus  37 bardziej dynamiczny z dodatkowym wybiciem pod śródstopiem dzięki poduszce gazowej, ale z mniej przewiewną cholewką. Dla ludzi o wadze do 80 kg i idealnym przetoczeniem stopy. 
 
Infinity, większa stabilność i większa amortyzacja oraz wsparcie stopy na każdym kilometrze, żeby zniwelować możliwość występowania urazów. Dodatkowo z dużo bardziej przewiewną cholewką, która działa jak skarpeta.
 
Biegaczu masz stopę neutralną i potrzebujesz buta treningowego oraz na szybsze jednostki? Bież Pegasusa, a jak potrzebujesz większego komfortu stabilności i większość twoich treningów to luźne wybiegania bież Infinity
Tags: No tags

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *