IMG_4774

Suunto Race po sześćdziesięciu dniach użytkowania.

Czy po sześćdziesięciu dniach użytkowania jest tak samo dobry jak na samym początku – Sunnto Race wszystkie plusy i minusy flagowego zegarka od Suunto.

Jak zawsze testy sprzętu to ochy i achy nad jakością, technologią i obsługą. Można wytknąć producentowi to i owo lub zachłysnąć się jego jakością, wykonaniem i różnymi innymi rzeczami.

Ale najlepszym testem dla sprzętu jest test długodystansowy, czyli spędzenie z zegarkiem 24 godziny na dobę oraz używanie go na zawodach a nie tylko podczas krótkiego treningu. zegarek, suunto Race

Wygląd dalej spełnia moje oczekiwania.

Jak to mówią o gustach się nie dyskutuje, jak dla mnie jego wygląd jest idealny. Minimalistyczny i elegancji a dobór odpowiednich pasków nawet tych od zegarmistrza potrafi zmienić bardzo wygląd zegarka. Całość prezentuje się naprawdę idealnie.

Wyświetlacz Amoled dalej zachwyca. 

Wyświetlacz w Suunto Race to kawał porządnego wyświetlacza, jest bardzo czytelny w każdych warunkach. Jego kolory i ostrość spełnią wymagania większości użytkowników. Przez te dwa miesiące ani razu nie narzekałem na jego czytelność. Zarówno podczas treningów jak i codziennego użytkowania spisuje się idealnie. Działa lepiej niż konkurencja.

To co może być dla niektórych mankamentem to brak personalizacji tarczy zegarka jak ma to miejsce u innych producentów. Nie wgramy tu grafik czcionek kolorów i stylów.

Ale nie jest to jakoś zbyt uciążliwe. GPS

Aktualizacja przyśpieszyła interface i obsługę.

Po dwóch tygodniach od oficjalnej premiery Suunto wypuściło aktualizację, która przyspieszyła całościowe działanie zegarka. Lepiej działa dotyk (szybciej) płynniej działa pokrętło oraz sama reakcja zegarka na ruchy ręką co daje większą dokładność żyroskopu, krokomierza i reszty dodatków. Płynniejsze działanie nie spowodowało większego drenażu baterii co jest ogromnym plusem i pokazuje, że produkt jest bardzo dopracowany.

Bateria to minimum tydzień działania. 

Bateria to też jest duży plus, jeżeli chodzi o codzienne użytkowanie Race-a dość często możemy zapomnieć o jego ładowaniu. I to jest plus, bo częste korzystanie z ładowarki nie byłoby komfortowe. Tak jak w pierwszej recenzji piałem ładowarka to pięta achillesowa, ma zbyt słaby magnes wiec musi być idealnie połączona, żeby ładować.

Świetne dodatki na co dzień. 

Po aktualizacji pojawiły się ciekawe dodatki które pokazują użyteczność zegarka. Jednym z takich dodatków jest wykrywanie drzemki podczas dnia. Pokazuje dokładny czas snu oraz zasysa informacje o regeneracji do pliku zasoby co ułatwia kontrolę naszego organizmu. Następnym dodatkiem jest podsumowanie tygodniowej aktywności, u mnie to się najczęściej pojawia w niedzielę około godziny 19:00 mały fajny dodatek.

Dokładność GPS godna pochwały niezależnie od warunków pogodowych. 

To co wiele razy spędza sen z powiek producentom sprzętu z GPS to pomiar a bardziej jego dokładność. Używam zegarka od ponad 60 dni i ani razu nie miałem problemu z dostępnością, ładowaniem ani z pomiarem dystansu. Takim testem jest moja ulubiona pętla na Kępie Potockiej, gdzie moja trasa ma dokładnie 4,55 km i ile razy bym tam nie biegał zawsze jest idealnie. Biegając z zegarkiem konkurencji na tej samej pętli potrafiło być różnie a na przykład na dystansie 18 kilometrów potrafił dołożyć 400 m.

Biegnąc półmaraton w Taipei miałem pewne obawy jak się zegarek będzie sprawował co do tempa i dystansu a tu pełen zachwyt. Sunnto odrobiło lekcje wzorowo. mapa

Czy są minusy – tak są dwa.

Pierwszy to pomiar tętna z nadgarstka no niestety nie jest zbyt dokładny, ale dzięki opcji podłączenia paska na klatkę mamy wtedy naprawdę dobry i wiarygodny pomiar tętna.

Co do drugiego minusa to jest to mój totalnie subiektywny minus a mianowicie chodzi o interwały w zegarku. Owszem są, ale nie są tak intuicyjne jak ma to miejsce u konkurencji. Jest to funkcja do poprawy i to w 100 % przez Suunto.

Podsumowanie jest proste. 

Potrzebujesz odpornego zegarka z bardzo dobrą baterią, wyświetlaczem AMOLED, fenomenalnym pomiarem tempa i trasy oraz z kilkoma gadżetami na co dzień. Suunto Race jest idealnym kompanem.

Najlepszym testem i poleceniem dla zegarka jest to, że korzystasz z niego na co dzień i jest integralną częścią twojego biegowego życia.

+ dokładność GPS

+ wyświetlacz

+ czas pracy na baterii

+ mnogość sportów

+ cena

+ mapy

+ wygląd

+ płynność działania

+ aplikacja

+ odporność na uderzenia

  • Pomiar tętna z nadgarstka
  • Brak pełnej personalizacji wyświetlacza
  • Ładowarka (słaby magnez)

Zegarek Jest dostępny w Sklep Biegacza

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA – SUUNTO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *