IMG_1852

Prima czyli obecnie najbardziej amortyzowany i komfortowy but w adidasie.

adidas Supernova Prima – najlepsze co można założyć na stopę idąc na trening.

 Siadając do pisania prezentacji Supernova Prima zastanawiałem się co tak naprawdę się zmieniło poza tylko dodaniem większej ilości  pianki i czy faktycznie jest to but o którym warto pisać.

Uważam że tak, bo po przeanalizowaniu uważam ze mimo podobieństwa ze starszym bratem ( supernova Rise ) to jest but który trafia do zupełnie innego odbiorcy. To but gdzie biegacz potrzebuje więcej komfortu i amortyzacji na przodzie stopy.

Ale po kolei.

Kilka miesięcy temu adidas udostępnił swój najnowszy model butów na codzienne treningi. Jest on lekki, sprężysty i bardzo lubiany nie tylko przeze mnie, ale i ogólnie przez biegaczy. Mówię tu o Supernova Rise.

Już dawno adidas nie miał tak dopracowanego treningowego buta w swojej ofercie. Supernovę Rise cenię za jej uniwersalność, ale ma też i swój mankament a mianowicie zbyt mało pianki na przodostopiu za czym ja osobiście nie przepadam. Lubię mieć komfort i dynamikę po całej długości stopy a nie tylko pod piętą.

I tu dochodzimy do najnowszego modelu Prima, czyli ulepszonej Supernova Rise.

Więcej paniki Dreamstrike + 

„Więcej” w tym wydaniu nabiera nowego znaczenia. Więcej znaczy lepiej. Jak dla mnie to jest teraz taka ilość pianki, która powinna być w bucie treningowym. Ale to moje subiektywne zdanie. Po całej długości podeszwy mamy rozłożoną piankę Dreamstrike+ która jak w poprzednim modelu Rise daje odpowiednie wybicie oraz tłumienie uderzeń stopy o podłoże. adidas Supernova Prima

                               Z kodem BIEGOWYWARIAT15 -15% rabatu na NOWOŚCI 

 

 

Zmiany tkwią w szczegółach. 

Patrząc na Primę widzimy w 100 % jego starszego brata mamy taką samą piankę, teraz jest jej więcej. Wykończenie podeszwy jest identyczne, czyli mamy taki sam widelec z gęstszej pianki oraz identyczna jest guma na spodzie podeszwy. Patrząc na cholewkę też nie zauważymy większych zmian, a jednak są. Pierwsza to płaski język co delikatnie odchudziło but, ale i daje większą integralność cholewki ze stopą. Niektórzy klienci narzekali w modelu Rise, że był on za obszerny, gruby i potrafił się przesuwać.

Kolejna zmiana to inny kształt zapiętka, teraz jest trochę wyższy i bardziej przylega do pięty.

I w sumie to by było na tyle.

Zmiany na pozór kosmetyczne a jednak bardzo potrzebne i trafiające w gusta biegaczy wybierających inny model niż Rise. supernova Prima

Czy wydanie trochę większych pieniędzy na model Prima ma sens mając młodszy i sprawdzony model?

Myślę, że tak bo to dwa różne buty – więcej je dzieli niż łączy.

Jak ktoś lubi mieć więcej pianki na przodzie buta oraz naprawdę chce duży komfort biegania śmiało powinien sięgnąć po Supernova Prima.

Jest responsywna, komfortowa i to co jest jej ogromnym plusem bardzo izoluje przodostopie od podłoża…….

+ pianka Dreamstrike +

+ więcej amortyzacji w porównaniu do Supernova Rise

+ lekkość

+ stabilność

+ dynamika

+ uniwersalność

+ dobry but na długie wybiegania

  • jedna kolorystyka na początek

Cena 799,99

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *